Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Вишкомонтажник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вишкомонтажника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: індустріальні методи спорудження бурових установок усіх типів; конструкцію бурових установок, бурового обладнання, механізмів, що застосовуються під час монтажу і демонтажу; схеми комунікацій трубопроводів високого і низького тиску; паливної системи, контрольно-вимірювальних приладів і автоматики; способи монтажу і демонтажу шинно-пневматичних муфт; методи центрування і випробування обладнання і вишки; основні правила проведення електрозварювальних і електромонтажних робіт; гідроциклонні і дегазаційні установки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює монтаж, демонтаж основного технологічного обладнання, пультів керування процесом буріння, поворотних кранів, металевих каркасів для укриття блоків бурової установки, автоматів спуску і підйому бурильного інструменту, засобів автоматизації. Здійснює монтаж і демонтаж шинно-пневматичних муфт, А-подібних вишок і баштового типу заввишки до 45 м. Прокладає і обв'язує маніфольди. Опресовує лінії і резервуари тиском понад 1,6 МПа (16 кгс/ кв.см). Здійснює підйом та встановлення окремих блоків бурової установки, бурового і силового обладнання на фундамент. Здійснює стиковку блоків із застосуванням підйомно-транспортних засобів. Здійснює складання і опресовування нагнітальних ліній і маніфольдів тиском до 15 МПа (150 кгс/кв.см). Центрує силові передачі. Здійснює прокладання опор ліній електропередач. Розконсервовує і випробовує бурове обладнання і вишки. Керує вишкомонтажною бригадою під час монтажу, демонтажу і транспортування бурових установок номінальною вантажопідйомністю до 100 т.