Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за спорідненою професією 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію та правила експлуатації автомобіля, вантажопідіймальних механізмів, механізованого устаткування для рідкого і консистентного змащування, електрообладнання та устаткування для газового різання і зварювання, змонтованого на агрегаті; технологічний процес промивання; застосовувані мастильні матеріали; правила технічної експлуатації автомобілів; ознаки, причини і способи виявлення та ліквідації неполадок автомобіля та встановленого на ньому спеціального устаткування і механізмів; правила безпечного ведення робіт; слюсарну справу в обсязі виконуваних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує агрегат, змонтований на шасі автомобіля вантажністю до 5 т включно. Готує агрегат до роботи на об'єкті. Проводить технічне обслуговування всіх механізмів та устаткування, встановлених на агрегаті, та ремонт наземного нафтопромислового устаткування. Здійснює монтаж, демонтаж нагнітальних і заправних ліній, пістолета високого тиску, перевідників і приєднань їх до викиду насоса солідолонагнітача. Перевіряє надійність кріплення муфтових з'єднань. Підключає і відключає електрообладнання агрегату від промислової електромережі. Перевіряє надійність контактів і заземлення електрообладнання агрегата. Обслуговує устаткування з механізованого вивільнення редуктора від відпрацьованого масла, промиває картер редуктора, заповнює редуктор свіжим машинним маслом і заповнює підшипникові вузли контактним мастилом. Стежить за роботою компресорної установки і солідолонагнітача. Утримує всі вузли і механізми агрегату в робочому стані. Керує автомашиною. Проводить поточний ремонт автомобіля і механізмів агрегата.