Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з хімічного оброблення свердловин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з хімічного оброблення свердловин 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію видобування нафти і газу; технологію хімічного оброблення свердловин; технічну характеристику, конструкцію і правила експлуатації обслуговуваного обладнання, приладів для визначення концентрації хімреагентів, хімічного оброблення свердловин і контрольно-вимірювальних приладів; рецептуру та технологію приготування розчинів; способи приготування, перевезення та зберігання хімреагентів; схеми обслуговуваної апаратури, автоматики, телемеханіки, диспетчеризації, правила роботи на низьковольтних і електротехнічних установках.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес і координує роботи з хімічного оброблення свердловин. Розраховує параметри закачуваної рідини. Опресовує лінії на герметичність, визначає прийомистість свердловин. Закачує хімреагенти за умови тиску вище 100 атм. Регулює подавання рідини на прийоми насосів агрегата. Встановлює прилади біля устя свердловин, з'єднує їх з устєвою арматурою. Проводить динамометрування свердловин. Бере участь у ремонті засобів автоматики та телемеханіки, налагодженні первинних елементів. Веде вахтову документацію. Керує бригадою. Приймає і здає вахту.