Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з добування нафти й газу 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з добування нафти й газу 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні дані про нафтове і газове родовище; режими покладів; фізико-хімічні властивості нафти, газу і газового конденсату; технологічний режим обслуговуваних свердловин; будову та принцип роботи установок комплексної підготовки газу, групових замірних установок, систем збирання та транспортування нафти, газу, газового конденсату, закачування та відбирання газу, контрольно-вимірювальних приладів, апаратури, засобів автоматики і телемеханіки; технічну характеристику та правила експлуатації наземного промислового обладнання, установок, трубопроводів і приладів; загальні поняття про методи інтенсифікації видобування нафти і газу, дослідження свердловин, розроблення нафтових і газових родовищ, підземний і капітальний ремонти свердловин; основи техніки та технології буріння та освоєння нафтових і газових свердловин; правила експлуатації промислового електрообладнання та роботи на електротехнічних установках.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес за всіма способами видобування нафти, газу, газового конденсату, закачування і відбирання газу та забезпечує безперебійну роботу свердловин, установок комплексної підготовки газу, групових замірних установок, дотискних насосних і компресорних станцій, станцій підземного зберігання газу та іншого нафтогазопромислового устаткування та установок. Бере участь у роботах щодо освоєння свердловин, виведення їх на заданий режим; опресовує трубопроводи і технологічне обладнання під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Здійснює монтаж, демонтаж, технічне обслуговування та ремонт наземного промислового обладнання, установок, механізмів і комунікацій. Проводить профілактичні роботи проти гідратоутворень, відкладень парафіну, смол, солей та розрахунок реагентів для проведення цих робіт. Вимірює величини різних технологічних параметрів за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Знімає і передає параметри роботи свердловини, контролює роботу засобів автоматики і телемеханіки. Бере участь у роботах із дослідження свердловин. Несе матеріальну відповідальність за збереження майна установки комплексної підготовки газу, продуктів технологічного процесу та виробництва (нафти, газу, газового конденсату). Забезпечує постійний контроль та безперебійну роботу посудин, що працюють під тиском, водогрійного обладнання, установок регенерації інгібіторів.