Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Формувальник ртутних випрямлячів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією формувальника ртутних випрямлячів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та призначення простих ртутних випрямлячів; будову та правила експлуатації масляних та ртутних насосів; правила поводження із ртуттю; загальні поняття про вакуумну техніку та електротехніку в межах роботи, яку виконує; призначення контрольно-вимірювальних приладів, випробувальних стендів та правила ведення журналів реєстрації; якість азоту та правила поводження з балонами стисненого повітря.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Формує прості ртутні випрямлячі. Заливає ртуть у дистилятор для переганяння. Визначає щільність зварних швів запаяних вентилів тиском стисненого азоту. Приєднує та пускає ртутні насоси на випробувальних стендах. Керує нескладним устаткуванням у процесі формування ртутних випрямлячів. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів під час випробування та записує показання у журнали. Усуває дефекти, які виявлені під час випробування.

Приклади робіт
Вентилі ртутні - формування. Корпуси ртутних випрямлячів - випробування зварних швів на щільність.