Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Машиніст телескопічних трапів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та призначення телетрапів, електроагрегатів і приладів, що експлуатуються; кінематичні схеми телетрапів; технологію розбирання, ремонту, складання і настроювання нескладних вузлів електромашин, електроагрегатів і приладів телескопічних трапів; нескладні електромонтажні схеми; будову та правила користування монтажним і контрольно-вимірювальним інструментом; основи електротехніки в обсязі виконуваних робіт; конструктивні особливості фюзеляжів літаків різних типів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує телескопічними трапами під час обслуговування літаків різних типів. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів на пульті керування та автоматичним вирівнюванням рівня підлоги телетрапа. Вибирає необхідний режим роботи телетрапа. Розгальмовує ручне гальмо ходового приводу телетрапа в аварійних ситуаціях і приводить в дію ручний аварійний спуск телетрапа на випадок пожежі в аеровокзалі. Виявляє та усуває нескладні дефекти. Бере участь у розбиранні, ремонті, складанні та регулюванні простих вузлів електромашин, електроапаратів та електроприладів телескопічного трапа.