Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Бронювальник кабелю 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією бронювальника кабелів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичну схему бронювальних машин, способи налагодження та забезпечення взаємодії всіх вузлів та пристроїв бронювальних машин; призначення та застосування контрольно-вимірювальних приладів; правила визначення відстані накладання захисного покриття; основні вимоги до готової продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бронює силовий кабель, контрольний та кабель керування з діаметром понад 30 мм, та високочастотний кабель зв'язку сталевою стрічкою та круглою дротовою бронею на бронювальних машинах. Підбирає розрахунковим шляхом кут накладання сталевої стрічки та дротової броні. Заправляє сталеву стрічку у напрямні ролики та дротову броню у розподільні пристрої. Регулює натягнення кабелю на віддавальному та приймальному барабанах, паперових, стальних і пластмасових стрічок та дроту. Встановлює та регулює температурний режим просочувальних ванн за допомогою контрольно-вимірювальних приладів.