Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Монтер кабельного виробництва 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією монтера кабельного виробництва 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: електричні схеми в процесі випробувань; конструкції маслонаповнених плаваючих кабелів, які монтує, та порядок складання, випробування, підключення кабелів з пластмасовою ізоляцією напругою до 35 кВ та переключення баків тиску; методи та способи з'єднань для випробування будівельних довжин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає кінці газонаповнених та маслонаповнених кабелів високого та низького тиску напругою понад 110 до 220 кВ, плаваючого кабелю та кабелів з пластмасовою ізоляцією напругою до 35 кВ. Монтує плаваючий кабель, його гарнітуру з вулканізацією та вилудженням окремих частин. Монтує відрізки кабелів, будівельних довжин кабелів, муфт для приймально-здавальних та типових випробувань. Складає остаточну арматуру та апаратуру маслонаповнених кабелів із застосуванням паяння припоєм, заливає деталі лаком та склеює бакелітові циліндри. Складає схеми електричних випробувань та вмикає електровимірювальні прилади. Застосовує під час підготовки до випробувань вакуумні насоси, гідравлічні преси для обпресування затискачів, дегазаційних установок для очищення ізоляційних масел.