Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Пресувальник секцій, котушок та ізоляційних деталей електричних машин і апаратів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією пресувальника секцій, котушок та ізоляційних деталей електричних машин і апаратів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи ручних, пневматичних пресів та прес-форм, нагрівальних пристроїв, формувальних верстатів та способи їх підналагодження; температурні режими та допустимі тиски під час пресування; основні механічні властивості деталей, які обробляє; призначення та правила застосування пристроїв і контрольно-вимірювальних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Пресує та випікає секції, котушки та деталі з ізоляційних матеріалів з нагріванням та подальшим охолодженням у пресах та прес-формах з ручним приводом. Рихтує лобові частини обмоток у прес-формах та перевіряє за макетом. Формує лобові частини обмоток на формувальних верстатах та макетах. Перевіряє розміри лобових частин шаблонами. Ізолює, запікає, пресує металеві деталі.

Приклади робіт
Втулки з просоченої склотканини - обпресування. Котушки полюсні - пресування, випікання та калібрування. Котушки з ізольованої міді - пресування. Рейки, вали, кільця та інші деталі - пресування з запіканням. Осердя полюсів електричних машин та перетворювачів - підготовка до пресування.