Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Обмотувальник елементів електричних машин 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення та правила застосування простих інструментів і пристроїв; прості схеми з'єднання обмоток; найменування та маркування ізоляційних матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обмотує елементи електричних машин під керівництвом обмотувальника більш високої кваліфікації. Готує пази до обмотування. Закріпляє обмотки клинцями. З'єднує обмотки за простими схемами. Рихтує лобові частини обмоток. Закріпляє міжкотушкові та міжполюсні з'єднання шнуром або стрічкою. Готує обмотки до випробувань.

Приклади робіт
Машини завантажувальні - підготовка проводу до обмотування. Осердя якорів, роторів та статорів машин з м'якими секціями - підготовка до обмотування. Ротори, якорі статори - розмотування без зберігання проводу. Статори мікродвигунів - підготовка до обмотування. Якорі електродвигунів для бормашини - обмотування.