Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Старший бортовий інженер авіаційного загону", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Наявність свідоцтва інженера бортового цивільної авіації I класу. Стаж роботи за професією інженера бортового: для спеціаліста - не менше 3 років, бакалавра - не менше 5 років. У разі виконання міжнародних польотів - знання іноземної мови в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; накази, постанови, керівництва, інструкції, керівні документи Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства (авіакомпанії), які регламентують роботу з льотно-технічної експлуатації повітряного судна цивільної авіації; правила експлуатації повітряних суден відповідно до НТЄРАТ та Керівництва з льотної експлуатації, техніку, яку експлуатує; положення про відповідну інженерно-технічну службу; рівень професійної підготовки інженера бортового льотного загону, Правила визначення робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряного судна цивільної авіації України; основи трудового законодавства; норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Організовує льотну експлуатацію авіаційної техніки, виконання інженерами бортовими вимог керівництва з льотної експлуатації та керівних документів, які регламентують льотно-технічну експлуатацію повітряного судна. Проводить з льотним складом загону заняття з вивчення силових установок систем та обладнання повітряного судна, технології роботи інженера бортового та його дій в особливих випадках польоту. Аналізує причини відмовлень авіаційної техніки та передумови льотних подій, матеріали та засоби об'єктивного контролю. Планує та вживає заходів щодо усунення наявних недоліків у роботі інженера бортового. Бере участь у розслідуванні авіаційних подій. Розроблює дії щодо їх запобігання. Керує роботою та проводить перевірку теоретичних знань та практичних навичок інженерів-інструкторів бортових та льотного складу загону. Контролює передпольотну підготовку екіпажів. Бере участь у післяпольотних розборах. Запроваджує єдину методику виконання польотів. Вивчає, поширює та узагальнює передові методи роботи інженера бортового. Бере участь у інспекторських оглядах авіаційної техніки та здійснює контроль за якістю її підготовки до сезонної навігації. Проводить заняття на тренажерах з інженерами бортовими загону, контролює їх проведення іншими спеціалістами. Забезпечує якісну підготовку молодих фахівців. Бере участь в відбиранні кандидатів з числа інженерів бортових для перенавчання на повітряних суднах нових типів, висуненні на інструкторську роботу тощо. Контролює ведення бортових журналів, журналів повітряного судна, а також польотної та технічної документації. Оформлює документи на допуск інженерів бортових до самостійних польотів та акти періодичних перевірок екіпажів.