Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Обхідник гідроспоруд II група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: місце знаходження обмежуючих та забороняючих знаків, засобів вимірювань, приладів у районі, що обслуговується; призначення і принцип роботи засобів вимірювань, що обслуговуються; правила зняття відліків; правила експлуатації вторинної апаратури; правила ведення польових журналів і обробки результатів спостережень.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить експлуатаційне обслуговування гідротехнічних споруд. Вимірює температуру та рівень води на водомірних постах, перепади рівнів на фільтрах. Стежить за п'єзометрами, станом маяків, обмежуючими та забороняючими знаками, плакатами тощо, підвідною та зливною системами, метеорологічними умовами. Контролює температурні режими і напруги в основі греблі й напруги в арматурі бетону та металевому облицюванні водоводів за дистанційними датчиками. Контролює зміщення, нахили, осідання греблі за оптичним і струнно-оптичним створами, прямим і зворотним висками, гідростатичним нівеліром та клинометром. Проводить заміри фільтраційного протитиску і рівня ґрунтових вод в основі греблі і берегових приляганнях, стежить за фільтруванням через основу греблі і напірну грань. Заміряє рівень води в б'єфах. Усуває дрібні дефекти споруд, що обслуговуються.