Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електрослюсар з ремонту електричних машин 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електрослюсаря з ремонту електричних машин 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні знання з опору матеріалів; обсяги приймально-здавальних і профілактичних випробувань електричних машин і способи їх проведення; схеми внутрішніх з'єднань різних типів обмоток електричних машин; основні технічні характеристики устаткування, пристроїв, інструменту, що застосовуються під час ремонту електричних машин; порядок розташування, призначення і конструкцію терморезистора для контролю температури обмоток генераторів і електродвигунів; технологію проточування і шліфування контактних кілець роторів генераторів; призначення, склад і властивості епоксидно-резольного лаку; порядок організації і роботи бригади; нормування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні і відповідальні роботи з ремонту і реконструкції електричних машин постійного і змінного струму різних виконань, будь-яких способів охолодження, всіх потужностей і напруг із застосуванням спеціальних ремонтно-монтажних пристроїв, механізмів, такелажного оснащення, засобів вимірювань і випробувальних установок. Реконструює системи охолодження генераторів за спеціальною технологією на генераторах будь-якої потужності. Виготовляє різноманітні прес-форми. Ремонтує і випробовує устаткування приєднань генераторів. Проводить випробовування і налагоджувальні роботи після ремонту електричних машин, підготовку їх до пуску в експлуатацію. Організовує роботи з ремонту устаткування і його налагодження, з налагодження ремонтних пристроїв, вантажопідйомних машин і механізмів. Виконує особливо складні такелажні роботи.

Приклади робіт
Гільзи роторні турбогенераторів - виготовлення. Електрофільтри - перевірка стану активної частини і випробовування високою напругою. Збуджувачі - налагодження комутації. Ротори генераторів - виймання і заведення, зняття бандажів. Ротори турбогенераторів - заміна контактних кілець, що сидять на ізоляційному шарі. Система рідинного охолодження обмотки статора - ремонт. Статори турбогенераторів - заміна верхнього пошкодженого стрижня, розбирання і складання системи водяного охолодження. Схеми електричного сушіння генераторів великої потужності - складання. Турбогенератори з водневим охолодженням - перевірка газового і масляного поста контролю і сигналізації. Ущільнення водневі - розбирання і складання.