Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування теплових мереж 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування теплових мереж 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову й принцип роботи трубопроводів, схеми їх розташування; правила та способи найбільш раціонального виконання слюсарних операцій; способи усунення несправностей і причини їх виникнення; технологічну послідовність розбирання, ремонту і складання трубопроводів; основні знання про газове зварювання труб і присадні матеріали; основні вимоги до зварювання труб і термообробки зварних з'єднань; технічні умови на гідравлічне випробовування; правила вимкнення і ввімкнення трубопроводів; правила установлення компенсаторів всіх типів; правила і способи демонтажу і монтажу запірної і запобіжної арматури, компенсаторів, рухомих і нерухомих опор і підвісок; влаштування гідро- і теплоізоляції трубопроводів; читання робочих креслень і схем трубопроводів; будову і призначення спеціального інструменту, пристроїв і засобів вимірювань середньої складності; правила загартування, заправлення і відпускання слюсарного інструменту; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; правила експлуатації, догляду, змащування вантажопідйомних машин, механізмів і пристроїв; основні й допоміжні матеріали для ремонту устаткування теплових мереж; елементарні знання з механіки, теплотехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, ремонт, складання і установлення трубопроводів, арматури, компенсаторів діаметром до 300 мм, підйомно-транспортного устаткування і металоконструкцій із застосуванням відповідного інструменту і пристроїв. Здійснює слюсарну обробку деталей за 11 - 12 квалітетами (4 - 5 класами точності). Складає з натури креслення, ескізи нескладних деталей. Розмічає і виготовляє прокладки складної конфігурації. Розбирає і ремонтує збірні залізобетонні камери; колектори, колодязі, канали і арматуру. Проводить пневматичне випробовування трубопроводів і запірної арматури, шурфування підземних комунікацій на перетині з тепловими мережами, робить піщану або щебеневу набивку під асфальт під час ремонту теплотраси. Ремонтує і налагоджує пневматичний та електрифікований інструмент. Виконує такелажні роботи з переміщення устаткування і його вузлів у робочій зоні за допомогою простих засобів механізації.

Приклади робіт
Арматура пароводозапірна і запобіжна - ремонт з притиранням ущільнюючих кілець, сідел і клапанів; випробовування на щільність; монтаж і демонтаж; заміна сальника; прогонка різьби шпинделя; чищення та пофарбування. З'єднання фланцеві - заміна прокладок. Індикатори корозії - зняття, установлення. Канали для прокладання теплопроводу - демонтаж і монтаж залізобетонних конструкцій. Компенсатори - ремонт, заміна набивки, чищення і змащування, заміна покажчика. Крани сальникові, триходові - ремонт. Металоконструкції - виготовлення елементів (хомут, штуцер тощо). Труби діаметром понад 300 мм - згинання за шаблоном. Трубопроводи - установлення заглушок, ковзних опор; монтаж фланцевих з'єднань; заміна гільз до термометрів. Шайби витратомірні - ремонт.