Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Мармеладник-пастильник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією мармеладника-пастильника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: рецептури та технологію виготовлення різних видів мармеладо-пастильних виробів на апаратах періодичної дії; відмінні ознаки мас і готових виробів за зовнішнім видом, родом сировини, способом приготування та оформлення; способи коригування складу сумішей і варіння на основі даних лабораторних аналізів; будову, правила експлуатації та регулювання роботи обслуговуваного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення мармеладо-пастильних виробів на апаратах періодичної дії. Підготовлює та перевіряє якість сировини та напівфабрикатів, готує суміші за заданою рецептурою, купажує пюре. Контролює технічний стан і роботу варильної апаратури, збивальних машин періодичної дії, мармеладо- або пастилорозливальних машин. Регулює технологічні режими варіння, ароматизації, формування і сушіння виробів. Стежить за процесами драглеутворення мармеладних або піноутворення пастильних мас. Визначає готовність мас.