Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Мармеладник-пастильник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією мармеладника-пастильника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні режими виготовлення яблучного або тришарового мармеладу, пастили; будову та принцип дії машин, правила їх експлуатації й регулювання роботи механізмів; рецептури та технологію приготування батонів та кірочки для апельсинно-лимонних скибок; правила експлуатації машин і транспортерів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розливає маси фруктово-ягідних мармеладів на мармеладорозливальному агрегаті або маси тришарового желейного мармеладу на розливальній машині. Завантажує бункер розливального апарата мармеладною масою. Пускає і зупиняє машини. Регулює процеси відливання, відсадження та вибирання мармеладу. Фарбує сироп різними барвниками. Темперує, ароматизує, підкислює і підфарбовує желейну масу під час виготовлення тришарового мармеладу. Перевіряє готовність маси. Визначає ступінь утворення кожного желейного шару. Регулює роботу відливальних механізмів. Подає готові пласти на різання. Установлює лотки на ланцюговий транспортер пастилорозливальної машини, заповнює їх пастильною масою. Забезпечує рівномірну товщину шарів пастильної маси. Регулює роботу розливального механізму на лінії безлоткового розливання пастили. Стежить за розливанням маси на стрічку, утворенням кірочки пастили. Регулює рух пласта на стрічці та товщину його шару. Обсипає пласти цукровою пудрою. Подає інверт для змазування стрічки. Стежить за регулярним і правильним змазуванням стрічки, надходженням холоду та промиванням бортових пасів. Виготовляє батони й кірочки для апельсинно-лимонних скибок. Охолоджує клейовий сироп у темперувальній машині. Підкислює, ароматизує та підфарбовує желейну масу. Розподіляє маси по бункерах і регулює температуру маси. Розливає маси у форми, на транспортер, у трубчасті агрегати або розливну головку агрегату безперервної дії. Вибирає батони з форм на дошки й подає на вистоювання. Регулює товщину та ширину кірочки на розмазувальних транспортерах і її положення в жолобах формувального транспортера. Стежить за охолодженням кірочки. Очищає мармелад від цукру. Подає лотки з готовою продукцією до вібраційної машини. Відсаджує зефір на машині, заповнює бункер відсаджувальної машини зефірною масою. Пускає та зупиняє машини. Стежить за рухом лотків і якістю відсадження. Знімає лотки з відсадженими половинками зефіру та установлює їх на такелажні візки. Наповнює зефірною масою відсаджувальні мішечки та відсаджує зефір на дошки вручну. Склеює зефір на комплексно-механізованій потоковій лінії з єдиним ритмом роботи.