Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Глянцювальник карамелі та драже 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: асортимент глянцювальної карамелі та драже; рецептури та технологічний режим приготування сиропу, восковожирової суміші й глянцювання; будову дражувальних котлів, апаратів безперервної дії, контрольно-вимірювальних приладів, правила експлуатації та правила поводження з ними; заходи запобігання й усунення бою карамелі та драже у процесі обробки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Глянцює карамель і драже у дражувальних котлах. Готує восковожирову суміш і цукровий сироп. Завантажує та розвантажує дражувальні котли. Дозує за заданою рецептурою цукровий сироп, барвники, восковожирову суміш. Пускає та зупиняє дражувальні котли. Регулює процес глянцювання кондитерських виробів. Відбраковує готову продукцію. Глянцює карамель і драже в апаратах безперервної дії (барабанах). Вмикає апарат і регулює надходження карамелі та драже у секції апарата. Заповнює дозатори компонентами: сиропом, глянцем, тальком. Регулює роботу дозаторів. Стежить за процесом обкачування та якістю глянцювання. Подає повітря для підсушування. Виявляє та усуває несправності в роботі обслуговуваного апарата безперервної дії. Запобігає порушенням технологічного режиму.