Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Готувач білкових мас 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови на кунжут та інші олійні культури, які застосовуються у виробництві халви, правила обробки їх насіння в соляному розчині; принцип роботи машин і пневматичних пристроїв, правила обслуговування; технологію шеретування насіння олійних культур і соломурування кунжуту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у виконанні допоміжних робіт у процесі приготування білкових мас у виробництві халви. Шеретує насіння кунжуту, соняшника та інших олійних культур. Відділяє оболонку від шеретованого кунжутного насіння в соломурній машині або вручну. Готує соляний розчин. Завантажує шеретоване кунжутне насіння в розчин. Промиває насіння водою у мийній машині або вручну. Завантажує віялки, замочувальні баки, сепаратор, шеретувальні машини, обслуговує та регулює їх роботу.