Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування подавання палива 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування подавання палива 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні характеристики устаткування подавання палива; технічні умови на приймання механізмів або вузлів з ремонту; способи і правила бракування спрацьованих деталей вантажопідйомних машин, механізмів, вантажозахватних пристроїв; правила та інструкції з експлуатації та ремонту устаткування подавання палива, його регулювання; правила відімкнення устаткування, що ремонтується, від діючих машин і механізмів; правила статичного і динамічного балансування роторів, складання і розбирання муфт зчеплення будь-якої конструкції, випробовування такелажного оснащення, вантажопідйомних машин, споруд; причини виникнення вібрації в машині; способи і прийоми правлення валів механізмів; технологію перезаливання підшипників ковзання; правила виведення в ремонт, оформлення наряду-допуску; правила випробовування і зберігання такелажних пристроїв і оснащення, вантажопідйомних машин і механізмів; порядок і організацію робіт бригади з ремонту устаткування; нормування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, реконструкцію, ремонт, припасовування, складання, регулювання і випробовування, реконструкцію складних вузлів устаткування подавання палива, слюсарну обробку деталей за 6 - 7 квалітетами (1 - 2 класами точності) з підгонкою і доводкою. Приймає за кресленням виготовлені запасні частини, виготовлені зварні і клепані з'єднання. Робить розмітку особливо складних деталей. Перевіряє співвісність корпусів підшипників, геометричні розміри металоконструкцій, підкранових колій, направних конвеєрів, підіймача, стріли. Організовує роботу з ремонту і налагодження устаткування і ремонтних пристроїв, вантажопідйомних машин і механізмів. Визначає придатність деталей до подальшої роботи, можливості їх відновлення. Перевіряє в роботі основне і допоміжне устаткування після ремонту і здає його в експлуатацію. Виконує такелажні роботи з переміщення, складання, розбирання і установлення особливо складних і відповідальних вузлів, деталей і елементів устаткування.

Приклади робіт
Вагоноперекидачі - напресування підшипників на головний вал. Візки кранів-перевантажувачів - розбирання, ремонт, складання. Вкладиші підшипників - заміна, перезаливання бабітом. Дробарки - складання роторів. Живильники лопатеві - складання коробки швидкостей, установлення на вал зрівняльної муфти. Конвеєри стрічкові, скребкові, пластинчасті живильники - капітальний ремонт, випробовування. Підшипники молоткових дробарок - ревізія, заміна, установлення вкладишів. Пробооброблювальні машини - ремонт, налагодження, випробовування. Талі, електротельфери - виявлення дефектів, напресування привідного шківа на черв'ячний вал зі шпонкою, розбирання і складання деталей на місці установлення під час техобслуговування. Шестерні зубчастої передачі - центрування з вивіренням зчеплення вздовж профілю зуба. Шестерні редуктора - ревізія. Шпонки - виготовлення, заміна; підгонка.