Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Халвомісильник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією готувача білкових мас 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію й технологічні режими приготування халви, методи органолептичного визначення готовності та якості халви; будову та правила експлуатації обслуговуваного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес вимішування халви на халвомішалках або вручну. Під час механізованого замішування пускає і зупиняє машини, стежить за ними та контролює їх роботу. Регулює процес вимішування суміші білкової маси з карамельною масою. Забезпечує в процесі вимішування суміші безперервне витягування ниток карамельної маси та одержання халви однорідної консистенції і шарувато-волокнистої структури. Передає халву до розфасовування. Під час ручного замішування завантажує білкову масу в чаші, установлює їх на візки, додає збиту карамельну масу, вимішує суміші в декілька прийомів для одержання необхідної структури халви.