Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст збивальних машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Стаж роботи за професією машиніста збивальних машин 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до якості сировини і напівфабрикатів; технологію приготування та збивання маси на збивальних машинах періодичної дії та агрегатах безперервної дії; будову збивальних машин періодичної дії, агрегатів безперервної дії та іншого обслуговуваного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес збивання пастильної або зефірної маси, маси для збивних цукерок на збивальних машинах періодичної дії та збивальних агрегатах безперервної дії. Готує рецептурну цукрово-яблучну суміш. Змішує збиту масу з цукро-агаровим або цукро-агаро-патоковим сиропом. Дозує рецептурну суміш, яєчний білок, агаровий клей та есенцію. Визначає готовність збитої маси. Стежить за технічним станом і роботою устаткування. Веде процес приготування помадної маси на збивальних машинах. За відсутності сиропної станції варить сироп. Уварює помадний сироп до встановленої щільності у варильній колонці, перекачує його у завантажувальну лійку шнекозбивальної машини. Контролює дотримання технологічних режимів приготування помадки. Стежить за роботою машин і систем охолодження. Визначає момент закінчення процесу збивання та охолодження помади.