Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Виробник сагової крупки 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологію виготовлення сагової крупки; технологічний режим запарювання сагової крупки, принцип роботи обслуговуваного устаткування; вимоги до якості сагової крупки; правила відбору проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес виготовлення зернят саго (сагової крупки) правильної кулястої форми шляхом скачування зволоженого крохмалю на спеціальних катальних барабанах. Зволожує крохмаль, засипає його в барабани. Регулює роботу барабана за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і візуальними спостереженнями. Замінює сита. Веде технологічний процес запарювання сирої сагової крупки гострою парою у парильних апаратах періодичної та безперервної дії. Регулює рівномірне надходження сагової крупки на стрічку і подавання пари в парову камеру або трубу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і візуальними спостереженнями. Пускає та зупиняє устаткування. Проводить періодичну перевірку справності стрічки та її нормального натягу. Чистить устаткування, усуває дрібні несправності в його роботі. Відбирає проби.