Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оператор лінії для виробництва жувальної гумки 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора лінії для виробництва жувальної гумки 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології та режими виробництва жувальної гумки; технологію приготування й прокачування мас для жувальної гумки; рецептури, види сировини; будову та правила експлуатації обслуговуваного устаткування; призначення та принцип роботи приладів, установлених на пультах керування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення жувальної гумки на комплексно-механізованих лініях під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Сушить та подрібнює цукор. Готує маси для жувальної гумки у мікс-машинах. Дозує компоненти. Веде процес прокачування маси на прокачувальній машині під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Регулює швидкість прокачування і товщину шару прокачувальної маси. Контролює роботу обслуговуваного устаткування, пускає й зупиняє його. Забезпечує додержання параметрів технологічних режимів, безперебійну та синхронну роботу обслуговуваних машин та механізмів лінії.