Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оператор лінії для виробництва жувальної гумки 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора лінії для виробництва жувальної гумки 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію виробництва жувальної гумки, її загортання і пакування; технологічні режими виконуваних процесів; вимоги до якості сировини і готової продукції, її загортання та пакування; будову та кінематичні схеми устаткування обслуговуваної лінії; допустимі норми витрат готової продукції та загортальних матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення і формування жувальної гумки на комплексно-механізованій лінії. Розігріває основу маси у термоустановці. Контролює дотримання встановленої температури маси гумки, запобігає та усуває причини її відхилення від норми. Приймає компоненти маси жувальної гумки. Веде технологічні процеси прокачування й екструдування маси. Ріже, калібрує пластини. Заміряє товщину пласта і пластин. Пускає та зупиняє основне та допоміжне обладнання лінії. Веде процес загортання і пакування жувальної гумки на загортково-пакувальній лінії. Завантажує автомати лінії пластинами жувальної гумки, заправляє загортковими матеріалами: фольгою, триплексом, етикетками. Контролює якість поштучного і групового загортання. Формує блоки і пакує їх у коробки. Контролює роботу електронних та блокуючих пристроїв загортальних і пакувальних автоматів лінії, забезпечує їх безперебійну роботу. Контролює якість загортання і пакування жувальної гумки у блоки та коробки.