Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник одержання декстрину 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний режим підготовки крохмалю до декстринізації; вимоги до якості хімічних речовин і обробленого крохмалю; способи збереження якості обробленого крохмалю; правила відбирання проб і роботи з кислотами та розчинами реагентів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у веденні технологічного процесу одержання декстрину. Готує крохмаль до декстринізації: підкислює крохмаль соляною кислотою чи сумішами її з азотною кислотою або обробляє крохмаль солями алюмінію в спеціальному апараті шляхом розпилення реагентів стисненим повітрям; підсушує підкислений крохмаль у спеціальних сушарках, подрібнює, просіює і направляє в апарат для декстринізації. Дозує реагенти залежно від кислотності вихідного крохмалю і вигляду декстрину, що виробляється. Дотримується точності дозування кількості реагентів та рівномірно розподіляє їх по всій масі крохмалю за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і візуальними спостереженнями. Контролює і регулює роботу мішалок, автоматичних ваг, щіткового млину, змішувача, сушарок. Відбирає проби. Пускає і зупиняє устаткування, яке обслуговує.