* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник крохмального агрегату 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника крохмального агрегату 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію і технологічний режим одержання картопляного та кукурудзяного крохмалю на агрегатах безперервної дії; будову основного і допоміжного устаткування, правила налагодження устаткування; проведення поточного та планово-запобіжного ремонтів; порядок ведення обліку сировини і готової продукції; послідовність вмикання окремих машин агрегату.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання фугованого або сухого картопляного та кукурудзяного крохмалю на агрегаті безперервної дії. Регулює надходження картоплі, кукурудзи та води в агрегат. У процесі одержання картопляного крохмалю відмиває картоплю, подрібнює її, виділяє та рафінує крохмаль на обслуговуваному устаткуванні. Регулює роботу картоплетертки, ситової станції, центрифуг, блоку насосів і кількість води на окремі станції за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і візуальними спостереженнями. Чистить, набирає пилки барабана, здійснює його балансування. Замінює перетиральні барабани та ситові поверхні ситової станції. У процесі одержання кукурудзяного крохмалю: замочує та подрібнює замочену кукурудзу. Виділяє і промиває зародок на гідроциклонах. Подрібнює на дробарках зернову масу, промиває м'язгу від вільного крохмалю. Розділяє крохмальне молоко на крохмаль і білок на обслуговуваному устаткуванні. Відділяє від крохмалю розчинені речовини. Регулює і підтримує заданий технологічний режим. Пускає та зупиняє обслуговуване устаткування. Здійснює налагодження устаткування, поточний і планово-запобіжний ремонти. Бере участь у демонтажі та монтажі агрегату, приймає його після капітального ремонту. Веде облік сировини, готової продукції та технологічної документації.