Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Дражувальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією дражувальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: фізичні та хімічні властивості сировини, матеріалів, напівфабрикатів та готової продукції; рецептури, технологічні режими й способи варіння сиропів, приготування дражувальних та полірувальних мас для різних видів драже; вимоги до якості сировини, напівфабрикатів та готової продукції; будову варильної апаратури, формувальних машин і дражувальних котлів; способи виявлення й усунення несправностей в роботі устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення кольорового, шоколадного драже та драже лікувального призначення. Готує машинним способом або вручну різні корпуси драже: лікерні, помадні, желейні, фруктово-ягідні, карамельні, горіхові. Готує цукрові, лікерні сиропи, полірувальні маси, шоколадну глазур, помаду або дражувальну масу, яка містить медикаменти, вітаміни, бактерійні, вірусні, ендокринні або інші препарати. Виготовляє напівфабрикати потрібної форми й розміру з добре вирівняною поверхнею шляхом накатування (оздоблення) цукрової пудри на корпуси драже в дражувальних котлах. Стежить за процесом дражування та регулює його. Відбирає проби для аналізу під час виготовлення драже лікувального призначення. Контролює якість виготовлення корпусів, напівфабрикатів, якість приготування мас та сиропів. Виявляє і усуває несправності у роботі варильної апаратури, формувальних машин і дражувальних котлів.