Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник миловаріння 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника миловаріння 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування відділення виробництва мила, технологічну схему виробництва; розрахунки та формули, що застосовуються при складанні рецептур господарських і туалетних мил, методику аналізів контролю технологічного процесу варіння мила; фізико-хімічний склад; властивості сировини, допоміжних матеріалів і готової продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес варіння мила періодичним методом у котлах і апаратах безперервної дії. Складає рецептури господарських і туалетних мил відповідно до наявності сировини, мийних компонентів і титру жирової суміші. Розраховує витрати сировини, содопродуктів та інших матеріалів, титр жирової суміші. Контролює виробничий процес і якість мильної основи за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, лабораторних аналізів і органолептично. Веде процес варіння вищих і спеціальних сортів мила. Дозує жирові суміші та інші компоненти мила, подає їх у котли й апарати безперервної дії. Запобігає й усуває причини відхилень від норм технологічного режиму. Координує роботу підготовчого та миловарильного відділень.