Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Сортувальник поштових відправлень та виробів друку 2-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Стаж роботи за професією сортувальника поштових відправлень 3 класу - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: Поштові правила; Правила користування послугами поштового зв'язку; порядок отримання, оброблення та відправлення поштових відправлень і періодичних видань; тарифи за пересилку поштових відправлень; контрольні терміни оброблення і відправлення пошти для свого робочого місця; плани направлення поштових відправлень; діючу систему сортування поштових відправлень і періодичних видань, порядок приписки поштових відправлень і періодичних видань до документів і запаковування їх у постпакети (пачки) і мішки; Правила обліку поштових відправлень і періодичних видань, мішкотари; Правила розповсюдження друкованих періодичних видань; Інструкції щодо експедирування періодичних видань; адміністративно-територіальний поділ України; схему маршрутів поштових вагонів, плани направлення міжнародної пошти для свого робочого місця; порядок користування Алфавітним списком країн і територій світу, латинський шрифт; Інструкцію щодо контролю грошової звітності; порядок роботи на листосортувальних машинах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює сортування поштових відправлень і періодичних видань в установленому порядку. Запаковує постпакети (пачки), мішки з кореспонденцією і періодичними виданнями у зазначені терміни та відправляє їх згідно з планами направлення пошти. Вносить зміни до інструкцій і посібників із сортування і направлення пошти. Здійснює сортування: кореспонденції у цехах і дільницях; вихідних простих і реєстрованих міжнародних поштових відправлень до установ міжнародного поштового обміну згідно з планом направлення; вхідних міжнародних реєстрованих поштових відправлень; періодичних видань у структурних та виробничих підрозділах, які знаходяться у пунктах децентралізованого друкування загальноукраїнських газет; вихідних періодичних видань у структурних виробничих підрозділах, які не є установами міжнародного поштового обміну, по установах поштового обміну з іншими державами відповідно до планів направлення та самостійне оформлення документів на цю пошту; посилок, листів і бандеролей з оголошеною цінністю, мішків з поштою і газетних пачок на одному чи почергово на декількох робочих місцях; періодичних видань та філателістичної продукції по газетних вузлах (пунктах посилу), торгових точках і поштових вагонах, включаючи сортування інших товарів; запаковує їх у мішки, постпакети (пачки), бандеролі і відправляє їх згідно з планами направлення в установлені контрольні терміни та вносить зміни в інструкції і посібники із сортування і направлення періодичних видань, філателістичної продукції, інших товарів та відправлень.