* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Електромонтер станційного устаткування проводового мовлення 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера станційного устаткування проводового мовлення 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи радіомовлення, електроакустики і звукопідсилення; принципи високочастотного ущільнення; способи усунення пошкоджень в устаткуванні та апаратурі; специфіку роботи на станціях і підстанціях, керованих дистанційно, та на Центральній станції проводового мовлення; способи вимірювання якісних показників роботи устаткування; Правила технічної експлуатації мереж проводового мовлення, Правила техніки безпеки при роботах на станціях проводового мовлення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює експлуатаційно-технічне обслуговування устаткування, апаратури, антенних і вихідних пристроїв радіотрансляційних вузлів з одиничною потужністю підсилювачів до 5 кВт та трансформаторних підстанцій. Виконує електричні вимірювання, настроювання і ремонт станцій та підстанцій мережі багатопрограмного проводового мовлення (БПМ), що керуються дистанційно, з підсилювачами й передавачами БПМ. Встановлює, перевіряє, контролює режими роботи устаткування звукопідсилення і синхронного перекладу мов. Здійснює монтаж постійних і тимчасових з'єднувальних ліній, встановлює гучномовці, звукові колонки, мікрофони, засоби звукозапису.

Приклади робіт
Монтаж постійних і тимчасових з'єднувальних ліній; встановлення гучномовців, звукових колонок, мікрофонів, засобів звукозапису.