Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Антенник-щогловик 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією антенника-щогловика 6 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: типи і параметри антен і фідерних ліній; вимірювальні прилади і методи вимірювання технічних характеристик антенно-щоглового обладнання; робочу документацію на фундаменти та металоконструкції антенно-щоглових споруд, перелік документів, необхідних для приймання в експлуатацію антенно-щоглових споруд після реконструкції та будівництва; інструкції з експлуатації металевих антенних опор та іншого обладнання; правила ведення технічної документації; методи обробки хвилеводів, кабелів, проводів; правила роботи з підйомними механізмами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує всі види робіт з установки і монтажу антен, фідерних ліній, симетруючих пристроїв, узгоджувальних трансформаторів, високочастотного та блискавкозахисного заземлення, мостів компанування фідерних вводів. Виконує усі види верхолазних ремонтно-відновлювальних робіт на вісесиметричних, рупорно-параболічних і перископічних антенах радіорелейних ліній зв'язку, керує цими роботами. Здійснює технічний нагляд за будівництвом і реконструкцією фундаментів, металоконструкцій щогл і веж, приймає до експлуатації ці споруди. Керує роботами з юстирування антен. Вимірює всі електричні параметри антен, фідерних і хвилеводних трактів та забезпечує їх роботу згідно з існуючими нормами. Здійснює облік і паспортизацію закріпленого обладнання, веде технічну документацію на це обладнання.

Приклади робіт
Монтаж антен, фідерних ліній, узгоджувальних трансформаторів; верхолазні ремонтно-відновлювальні роботи на вісесиметричних, рупорно-параболічних і перископних антенах радіорелейних ліній зв'язку.