Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Кабельник-спаювальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи знань з електротехніки; окремі положення правил, інструкцій з експлуатації кабельних споруд, пов'язаних із характером виконуваних робіт; основні положення Правил охорони ліній зв'язку та Умов проведення робіт у межах охоронних зон кабельних та повітряних ліній зв'язку; правила користування газоаналізатором, правила монтажу кабелю в пластмасовій та металевій оболонках; основні знання про утримання кабелів під постійним надлишковим повітряним тиском; нумерацію оглядових пристроїв і каналів телефонної каналізації, кабелів, захисних смуг, розподільних коробок (кабельних ящиків та боксів); типи припоїв; елементарні знання про корозію металевих оболонок кабелю; основні положення та інструкції зі складання паспортів трас міжміського кабелю; порядок зберігання та утримання ключів від розподільних телефонних шаф, кабельних ящиків, оглядових пристроїв шахт та приміщень, в яких розташовані компресорно-сигнальні прилади; завантаження кабелів, що знаходяться в експлуатаційно-технічному обслуговуванні; правила користування трасопошуковими приладами; правила безпеки під час виконання робіт у межах обов'язків та завдань.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технічне обслуговування і ремонт кабелів ємністю до 100 пар. Бере участь в експлуатаційно-технічному обслуговуванні кабелів понад 100 пар та кінцевих кабельних пристроїв (у встановленні огорожі, відкритті колодязів та їх вентиляції, монтажі кабелів та встановленні розподільних коробок і кабельних ящиків). Бере участь в огляді, поточному й капітальному ремонті кабельних споруд. У разі пошкодження кабелів відкопує кабель і риє котловани. Перевіряє кабелі, бере участь в усуненні пошкоджень кабелів. Перевіряє оглядові пристрої і шахти для визначення наявності вибухонебезпечних газів за допомогою газоаналізатора. Визначає кабельні траси за допомогою технічної документації, шурфування та трасопошукових приладів. Працює з кабельними масами, припоями, паяльними лампами, газовими горілками.