Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Кабельник-спаювальник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кабельника-спаювальника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила, інструкції з експлуатації кабельних споруд міських і міжміських ліній зв'язку; основні положення, інструкції з приймання до експлуатації кабельно-каналізаційних споруд; норми на електричні характеристики кабелів та ліній зв'язку; методи електричних вимірювань постійним і змінним струмом; технічну документацію на кабельні лінії; способи захисту кабелів від корозії, від ударів блискавки та небезпечних зовнішніх електромагнітних впливів; правила виконання робіт з прокладання підводних кабелів; Правила охорони ліній зв'язку і Умови проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній зв'язку; правила безпеки під час виконання робіт у межах обов'язків та завдань.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування і ремонт усіх типів міжміських кабелів, кабелів міської та сільської телефонних мереж ємністю до 600 пар. Здійснює монтаж коаксіальних, симетричних та волоконно-оптичних кабелів. Усуває всі види кабельних пошкоджень, у тому числі без зупинки дії зв'язку. Здійснює монтаж телефонних кабелів ємністю до 600 пар ручним та механізованим способами. Виконує монтаж розподільних шаф, боксів та інших кінцевих пристроїв. Обслуговує устаткування для утримання кабелів під постійним надлишковим повітряним тиском. Виконує роботи з пошуку місць негерметичності оболонок кабелів, усуває ці пошкодження. Вимірює кабель змінним струмом. Виконує монтаж, ремонт і профілактичне вимірювання параметрів устаткування захисту споруд зв'язку від корозії та ударів блискавки. Виконує всі роботи з монтажу та експлуатації грунтових контейнерів НПП. Визначає місце пошкодження кабелю за допомогою вимірювальних приладів. Бере участь у реконструкції кабельних магістралей, у прийманні кабельних споруд до експлуатації. Здійснює технічний нагляд за будівництвом кабельних магістралей.

Приклади робіт
Усунення всіх видів пошкоджень в усіх типах міжміських кабелів, кабелів міських і сільських телефонних мереж; монтаж телефонних кабелів ємністю до 600 пар ручним та механізованим способами.