Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Листоноша 2-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Стаж роботи за професією листоноші 3 класу - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: види та категорії поштових відправлень; порядок доставки адресатам усіх видів поштових відправлень та періодичних видань; порядок виплати пенсії та грошової допомоги, тарифи на пересилку окремих видів поштових відправлень; розташування вулиць, будинків, квартир, схему доставочних дільниць; контрольні терміни доставки поштових відправлень; Закон України "Про захист прав споживачів", Правила користування послугами поштового зв'язку, Типову інструкцію для листонош по вийманню кореспонденції з поштових скриньок, Правила доставки при доставці пенсії та грошових переказів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Доставляє поштові відправлення та періодичні видання. Отримує письмову кореспонденцію, повідомлення на одержання грошових переказів, посилок, листів та бандеролей з оголошеною цінністю, періодичні видання, пенсійні відомості та грошову готівку. Готує отримані поштові відправлення та періодичні видання для доставки. Доставляє адресатам поштові відправлення, пенсію та грошову допомогу, грошові перекази, періодичні видання згідно з поштовими правилами та у встановлені контрольні терміни. Роз'яснює адресатам порядок приймання та видавання кореспонденції, правильність написання адреси, інформує про режим роботи відділень зв'язку. Наводить довідки щодо адресатів, які не проживають за даною адресою. Оформляє поштові відправлення, які не були вручені адресатам, документи на доставлену реєстровану кореспонденцію та повідомлення про вручення поштових відправлень. Підбирає доставочні картки на газети та журнали, складає ходовики на доставку. Рекламує послуги поштового зв'язку. Реалізує знаки поштової оплати, газети, здійснює передплату на періодичні видання. Надає послуги поштового зв'язку, приймає різні види платежів від населення. Виймає листи з поштових скриньок, здійснює контроль за станом абонентських скриньок. Виконує Типову інструкцію для листонош по вийманню кореспонденції з поштових скриньок, Правила доставки при доставці пенсії та грошових переказів.

Спеціалізація
У разі роботи у міській службовій пошті - одержує письмову кореспонденцію в установах для відправлення за призначенням. Міський листоноша обслуговує одну доставочну дільницю та здійснює підміну листонош на 3-4 доставочних дільницях. Сільський листоноша обслуговує одну доставочну дільницю та здійснює підміну листонош на 1-2 доставочних дільницях.