Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Листоноша із супроводження пошти 2-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Стаж роботи за професією листоноші із супроводження пошти 3 класу - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила оброблення пошти; правила та інструкції з супроводження, обміну пошти та схоронності її; розклад руху транспорту на маршруті; правила оформлення документів; порядок укладання пошти на транспорт за групами під час приймання та порядок її здавання, контрольні терміни проходження поштових відправлень; Правила користування послугами поштового зв'язку, Типову інструкцію для листонош по вийманню кореспонденції з поштових скриньок, Правила доставки при доставці пенсії та грошових переказів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Супроводжує та обмінює пошту на маршрутах довжиною до 100 км. Одержує поштову та періодичні видання в початковому пункті, здає та приймає пошту в пунктах обміну, включаючи її навантаження, укладання і розвантаження, виймає письмову кореспонденцію з поштових скриньок.