* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Столяр-верстатник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією 2 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні породи, властивості та дефекти деревини; основні види столярних клеїв, шпаклювальних та ізоляційних сумішей, способи та правила їх приготування; способи та правила оброблення деревини; правила виготовлення простих деталей та столярних виробів; правила встановлення простих столярних виробів; основні види, призначення, будову та правила експлуатації ручного, механізованого та електричного інструменту, деревообробних верстатів; правила заточування свердел; припуски та допуски на оброблення деревини; правила встановлення різального інструменту; правила виготовлення лінійки на фрезерний верстат; призначення контрольно-вимірювальних інструментів; способи розкроювання фанерних листів, деревноволокнистих та деревностружкових плит; вимоги до виконання робіт згідно з технологічним процесом; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості столярні роботи, роботи з обробляння деревини вручну, механічним та електричним інструментом, на деревообробних верстатах. Виготовляє та встановлює прості столярні вироби, деталі меблів та вбудованих меблів.

Приклади робіт
Відбирання та сортування пиломатеріалів за властивостями, породами та якістю деревини. Поперечне та поздовжнє розкроювання пиломатеріалів із деревини м'яких порід, клеєної шаруватої деревини на однопильних верстатах. Випилювання деталей із деревини м'яких порід за розміткою на стрічкопиляльних верстатах. Розкроювання попередньо пропарених брусків, заготовок, гнутоклеєних, гнутих деталей. Фугування крайок лущеного та струганого шпону на крайкофуговальному верстаті. Свердління отворів у деталях на одношпильних верстатах. Вибирання пазів у деталях на свердлильно-пазувальних верстатах. Стругання в кут крайки та пазу брускових деталей на фугувальних верстатах. Виконання фрезерувальних робіт на однобічних реймусових, чотирибічних, калювальних верстатах. Набирання щитів із рейок, зшивання їх на зшивальному верстаті. Виконання перфорації деревностружкових та деревноволокнистих плит, фанери клеєної, шпону на перфораційних верстатах. Виготовляння вручну, із застосуванням механізованого та електричного інструменту, на деревообробних верстатах прямолінійних заготовок столярних виробів, простих деталей меблів, вбудованих меблів. Установлювання прямолінійних столярних тяг, прямолінійних поручнів простого профілю. Зачищання столярних деталей після механічного обробляння. Встановлювання дверних та віконних наборів із припасовуванням до місця. Вставляння ущільнювального шнура у спарені рами. Встановлювання простої столярної та меблевої фурнітури. Вирізування сучків та засмолених місць. Приготування столярних клеїв, шпаклювальних та ізоляційних сумішей за визначеним складом. Встановлювання різального інструменту. Налагоджування деревообробних верстатів під керівництвом столяра-верстатника більш високої кваліфікації.