* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Річковий робітник на підводно-технічних, габіонних і фашинних роботах, що виконуються з поверхні 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: матеріали, що застосовуються у берегоукріплювальних та виправних спорудах, способи їх заготовляння; способи виконання робіт з навантажування та розвантажування плавучих засобів; способи розробляння берегоукріплювальних і виправних споруд; способи виконання криголамних робіт; правила обслуговування водолазних станцій.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує найпростіші підводно-технічні, берегоукріплювальні та виправні роботи.

Приклади робіт
Заготовляння хмизу, ялинок, жердин, кілків, сошок, виць, перев'язок для хмизових канатів і матраців. В'язання хмизових й очеретяних канатів. Виготовляння хмизових серег для підводних матраців, фашин і циліндричних кошиків з лози, щитів з очерету і хмизу. Розбирання кріплення дна й укосів водойм очеретяними щитами. Улаштовування взимку загороджень з гілля, хмизу та ялинок на якорях з льоду. Розбирання завіс з ялинок і гілля. Накидання каменю у воду для улаштовування загат і напівзагат. Пробивання у льоді ямок, борозен і ополонок та обколювання країв льоду в гідротехнічних спорудах. Установлювання та витягування стовпів й анкерів (мертвяків). Участь у роботі водолазної станції щодо обстеження дна акваторії, підводних частин споруд і знімання поперечників. Участь у роботі з берега, льоду або плавучих засобів під час укладання підводних трубопроводів притягненням по дну й інших підводно-технічних роботах: установлювання та розбирання дерев'яних конструкцій, спилювання паль і шпунтових рядів, елементів вручну, висмикування дерев'яних паль, прокладання тросів через водойми, установлювання та розбирання щитової опалубки для підводного бетонування, укладання бетонної суміші під воду, піднімання затонулих предметів, переміщання матеріалів з берега в споруди на воді тощо. Транспортування човнами матеріалів і людей. Розвантажування каменю та фашин з баржі на берег. Переміщання каменю, піску або хмизу на санях по льоду.