Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Робітник зеленого будівництва 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: способи штикування грунту під зелені насадження в умовах будівництва; способи планування на око площин, грядок, скверів і доріжок; способи тимчасового прикопування кущових рослин з оголеною кореневою системою; способи копання ям і траншей у талому грунті; способи заготовляння рослинної землі та дерну; правила транспортування кущових рослин і дерну; способи поливання газонних трав під час сіяння; способи обрізання та проріджування кущів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує найпростіші роботи під час закладання зелених насаджень, розбивання газонів, скверів і будівництва спортивних майданчиків.

Приклади робіт
Розрівнювання землі на відвалах. Засипання ям. Розкидання та перенесення грунту. Перекидання піску, гравію, щебеню та висівок. Штикування грунту лопатою. Горизонтальне планування на око площин, грядок і доріжок з вибиранням коренів, каменів і розбиванням грудок. Установлювання квітів у горщиках. Поливання квітів, дерев зі шланга з автомашини. Підв'язування дерев до кілків. Розкидання перегною вручну. Рознесення кілків. Прибирання території від будівельних відходів, сміття, зрізаного гілля, скошеної трави, снігу, їх навантажування та розвантажування. Зв'язування кущових рослин у пучки та їх розв'язування. Навантажування та розвантажування кілків для кріплення дерев, пакувальних матеріалів та інших невідповідальних вантажів. Підношування кущових рослин до місця тимчасового їх прикопування або саджання. Тимчасове прикопування кущових рослин з оголеною кореневою системою. Улаштовування та відновлювання пристовбурних ямок і канавок. Заготовляння й установлювання кілків для підв'язування дерев під час висаджування. Коткування газонів і доріжок ручним котком. Трамбування грунту вручну. Заготовляння рослинної землі та дерну. Заготовляння спиць для обдерновування. Розпушування грунту в пристовбурних ямках. Розпушування клумб. Пересаджування дерев. Підсівання газонів вручну. Розмічання (маркірування) рядів і борозен. Улаштовування грядок. Підготовляння дерево-кущових рослин для висаджування. Навантажування, розвантажування з укладанням саджанців дерев і кущових рослин.