Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Річковий робітник на підводно-технічних, габіонних і фашинних роботах, що виконуються з поверхні 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи річковим робітником на підводно-технічних, габіонних і фашинних роботах 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: види укріплювальних конструкцій і способи їх виготовляння; способи укладання фашин і канатів у хмизові конструкції, в'язання габіонних каркасів і прийоми їх установлювання та навантажування; улаштовування плавучих стапелів; улаштовування та призначення захватних пристроїв; правила установлювання плавучих засобів; правила попускання з плавучих засобів і з льоду; способи розробляння грунту під водою з поверхні; правила вимірювання глибини.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості підводно-технічні, берегоукріплювальні та виправні роботи.

Приклади робіт
Укріплювання укосів гідротехнічних споруд хмизом або саджанням верболозу. Улаштовування плотів (спеціальних кріплень) на суші. Укріплювання укосів і майданчиків хмизовими покривалами. В'язання надводних і підводних хмизових матраців. Улаштовування пливучого стапеля для в'язання матраців. В'язання габіонних каркасів. Установлювання габіонних ящиків у спорудах за готовим розбивкою і навантажування їх з підбиранням за розміром каменю. Укладання фашин або хмизу в споруду. Установлювання сіпаїв і щитоплотів. Улаштовування споруд усіх видів з хмизу. Улаштовування щитових загороджень для грунту, що намивається. Тралення підводних перешкод. Участь у роботах з очищання русел рік. Участь з берега, льоду або плавучих засобів у роботах під час укладання трубопроводів у підводну траншею, установлювання під водою з'єднувальних муфт на секціях трубопроводу, розробляння грунту під водою вибухами. Улаштовування трапів до плавучих засобів.