Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Робітник зеленого будівництва 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи робітником зеленого будівництва 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні поняття з агротехніки та дендрології; правила обкопування (дерев великого розміру) зі збереженням кореневої системи; способи пакування грудок дерев; способи навантажування, розвантажування та саджання дерев з грудкою землі у м'якій та твердій тарі; способи кріплення дерев; способи улаштовування садово-паркових доріжок і майданчиків; способи обдерновування фігурних бровок, газонів, квітників, партерів та інших площин; способи фігурного підстригання живоплоту; способи омолоджування дерев; способи художнього формування крон дерев; біологічні особливості рослин; способи улаштовування килимово-мозаїчних квітників і саджання килимово-живцевих квітів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи під час закладання зелених насаджень, розбивання скверів, газонів і будівництва спортивних майданчиків.

Приклади робіт
Викопування дерев з грудкою землі. Упаковування грудок дерев. Навантажування, розвантажування й установлювання автокранами у садивні ями дерев із звільненням грудки від тари. Обробляння та зачищання зрізів кореневої системи. Омолоджування дерев. Вибирання та видалення сухих сучків. Формування крони. Обрізання та проріджування крон дерев. Контурне та фігурне обдерновування бровок газонів, квітників, партерів та інших площин з підготовлянням земляної постелі. Фігурне підстригання живоплоту. Трасування ліній за геодезичними позначками. Нанесення рисунку на сплановану поверхню квітника. Саджання квіткової розсади та багаторічних квітів за рисунком. Улаштовування щебеневих доріжок і майданчиків з дотриманням проектних поперечних профілів і поздовжніх схилів. Укладання щебеневих, гравійних покриттів і покриттів зі спеціальної суміші з пошаровим ущільнюванням котками і вібротрамбівками. Улаштовування килимно-мозаїчних квітників, партерів з нанесенням складного рисунку та наданням проектного рельєфу.