Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Варник сиропів, соків та екстрактів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: режими варіння, способи визначення питомої ваги відвару; будову та правила регулювання роботи обслуговуваного устаткування; призначення контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес варіння екстракту, мильного кореня у котлі з паровим обігрівом та уварювання у концентраторі. Дробить та промиває мильний корінь. Завантажує варний котел мильним коренем та розвантажує (зливає) екстракт. Наповнює котли водою. Регулює режим варіння за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Визначає ареометром питому вагу відвару і закінчення процесу. Фільтрує відвар до і після уварювання. Транспортує відвар у збірник.