Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Піскоструминник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта та підвищення кваліфікації. Стаж роботи піскоструминником 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила експлуатації, технічного обслуговування та ремонту піскоструминного апарата; правила виконання робіт за технологією, вимоги до якості робіт; способи скріплювання та нарощування шлангів і наконечника; правила очищання поверхонь піскоструминним апаратом; послідовність очищення; методи та правила очищення пам'яток історії, культури та архітектури, об'ємних ліпних архітектурних деталей зі складним орнаментом, скульптур; правила переставляння та кріплення драбинок, підвісних колисок під час очищання вертикальних поверхонь; будову захисних пристроїв, що застосовуються під час очищання поверхонь піскоструминним апаратом на висотних роботах; правила користування монтажним і верхолазним устаткуванням; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Очищає на висоті поверхні будівельних конструкцій, апаратури, устаткування, унікальних будівель і споруд різного призначення, пам'яток історії, культури та архітектури, об'ємних ліпних архітектурних деталей зі складним орнаментом, скульптур піскоструминним апаратом. Виконує щозмінне технічне обслуговування піскоструминного апарата, бере участь у його плановому запобіжному ремонті.

Приклади робіт
Виконання на висоті особливо складних робіт з очищання піскоструминним апаратом поверхонь будівельних конструкцій, апаратів, устаткування, будівель і споруд різного призначення, пам'яток історії, культури та архітектури, об'ємних ліпних архітектурних деталей зі складним орнаментом, скульптур. Кріплення та нарощування шлангів. Кріплення наконечника. Переставляння та кріплення драбинок або підвісних колисок у ході роботи на висоті.