Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст скреперної лебідки 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, типи і технічні характеристики скреперних лебідок; принцип роботи гальмівних, запобіжних пристроїв і пускової апаратури, їх призначення і правила користування ними; конструкцію причіпних пристроїв і канатів; способи кріплення канатів і правила регулювання їх довжини; вимоги до канатів; способи скреперування у різних умовах; правила заземлення скреперної лебідки; розміщення гірничих виробок на обслуговуваній дільниці; ознаки, що відрізняють корисну копалину від породи; порядок монтажу, демонтажу, перенесення і ремонту обслуговуваного обладнання; принцип роботи двигуна; правила планування поверхні за кресленнями та ескізами; основи електротехніки; установлену сигналізацію; сорти і властивості мастильних матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує скреперними лебідками потужністю до 55 кВт і скреперними лебідками до 38 кВт, обладнаних човниково-перекривальними пристроями, під час скреперування гірничої маси поза зоною вибою. Скреперує відходи збагачення. Зачищає і вирівнює покрівлю пласта корисних копалин після видалення покривних порід. Проводить кайлування гірничої маси і дрібнення великих шматків. Підкидає гірничу масу на скреперну доріжку. Кріпить лебідку. Закріплює і перевішує блоки, перевіряє заземлення, сточує і заміняє канати, бере участь у монтажі, демонтажі, перенесенні і ремонті обладнання.