Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Слюсар з виготовлення вузлів та деталей санітарно-технічних систем 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи слюсарем з виготовлення вузлів та деталей санітарно-технічних систем 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову верстатів для групування радіаторів; способи розмічання отворів у фланцях і трубах; правила випробовування окремих труб і вузлів; способи підготовляння та випробування арматури діаметром до 200 мм; способи усування дефектів; способи виготовляння ущільнювальних деталей (прокладок, сальників тощо); способи заправляння тангенціональних плашок, свердел і зенкерів; будову та принцип роботи точильних верстатів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час виготовляння деталей, конструкцій і вузлів санітарно-технічних систем.

Приклади робіт
Скручування фітингів, арматури на ущільнювачі та насухо. Ревізія та випробовування арматури діаметром до 200 мм. Гідравлічне та пневматичне випробовування всіх видів санітарно-технічного устаткування (окремих труб, елеваторних і водомірних вузлів тощо). Групування радіаторів. Гнуття труб діаметром більше 80 до 200 мм. Розмічання труб, прокладок, отворів на трубах і фланцях. Механізоване різання сталевих і полімерних труб, вирізання отворів на трубах і нарізання різі, механізоване перерубування чавунних каналізаційних труб. Притирания кранів, вентилів діаметром до 200 мм. Виготовляння дрібних і середніх металевих конструкцій усіх видів (кріпильні деталі, підставки, опори тощо). Набивання сальників. Відбортовування, розбортовування, стикування труб для зварювання та зварювання труб з полімерних матеріалів. Виготовляння вузлів і деталей трубопроводів 3 полімерних труб. Виготовляння та випробовування регістрів. Обв'язування ручних насосів, водомірних вузлів, обв'язування та виготовляння сушарок рушників, водонагрівачів, елеваторних вузлів, регулювальних і редукційних клапанів, обв'язування конденсаторів, радіаторних і конвекторних блоків готовими вузлами тощо. Виготовляння транів, змивних труб, компенсаторів, радіаторних і конвекторних вузлів, повітрозбірників. Складання вузлів трубопроводів на різі. Розмічання патрубків "на сідло", гнізд для них на трубах діаметром до 50 мм. Складання вузлів з чавунних каналізаційних труб. Шабрування ущільнювальних кілець діаметром до 200 мм. Улаштовування сантехнічних кабін трубопроводами. Установлювання в кабіні сушарок рушників, ванн, умивальників, унітазів, комбінованого змішувача, туалетної полички, зрівнювачів електричних потенціалів. Насаджування фланців на труби та стикування труб діаметром від 100 до 200 мм. Виготовляння каналізаційних заглушок.