Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Такелажник на монтажі 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи такелажником на монтажі 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила та способи виконання особливо складних такелажних робіт під час монтажу будівельних конструкцій та устаткування; способи підіймання й опускання будівельних конструкцій та устаткування за допомогою монтажних щогл; способи підіймання й опускання конструкцій великої ваги та устаткування спареними кранами, переобладнаними кранами з використанням розчаленої стріли, спареними кранами з ригелем тощо; способи пересування й установлювання монтажних і ретрансляційних щогл, газових і димових труб; застосування балансирних траверсів під час роботи спарених кранів; способи насування на фундаменти доменних і мартенівських печей; способи транспортування до місця монтажу вантажів великої ваги та великогабаритних.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні такелажні роботи під час монтажу будівельних конструкцій і технологічного устаткування масою більше 60 т.

Приклади робіт
Оснащування, установлювання та пересування монтажних щогл вантажопідйомністю більше 60 т. Стропування, підіймання й опускання будівельних конструкцій та устаткування масою більше 60 т. Насування на фундаменти доменних і мартенівських печей. Стропування, підіймання й опускання на монтажні відмітки технологічного устаткування й апаратів із змонтованими на них технологічними трубопроводами ("обв'язкою") загальною масою більше 60 т: технологічних колон, млинів, випалювальних печей, абсорбційних башт, деасфальтизато-рів, адсорберів, реакційних камер, холодильників-крекінгів тощо. Підіймання й опускання будівельних конструкцій та устаткування спареними кранами, переобладнаними кранами із розчаленою стрілою, з тимчасовим опорним стояком під стрілою за допомогою падаючої стріли та шеврів. Підіймання технологічного устаткування та будівельних конструкцій збільшеними блоками. Транспортування до місця монтажу вантажів великої ваги та великогабаритних. Виготовляння й установлювання якорів зусиллям понад 588 кН (60 тс).