Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Тесляр 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи теслярем 4 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи розмічання та виготовлення складних дерев'яних конструкцій, складних сполучень і врубувань; правила ремонту підтримуючого та підвісного риштування; правила улаштовування дерев'яних опор під прогонові споруди мостів та ряжевих опор; улаштовування такелажних пристроїв, що застосовуються під час установлення дерев'яних конструкцій; способи просочування дерев'яних конструкцій та деталей антисептичними та вогнезахисними сумішами із застосуванням компресорних установок; способи та правила встановлення опалубки монолітних бетонних опор складної конфігурації; правила роботи на риштуваннях, підмостках, драбинах, автомобільних підіймачах тощо; правила виконання робіт у котлованах, всередині шпунтового огородження та нижче рівня води; правила дотримання вимог з охорони праці під час роботи на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні теслярські та опалубні роботи.

Приклади робіт
Загальнобудівельні роботи - ставлення зовнішніх стін з колод і складання будівель з колод і брусів способом врубування. Виготовляння клеєних конструкцій і конструкцій на врубуваннях, нагелях, цвяхових, болтових і шпонкових з'єднаннях. Складання та встановлювання висячих крокв і кроквяних ферм, а також арок і балок прогоном до 15 м. Улаштовування світлових ліхтарів. Улаштовування та розбирання риштувань та естакад із нарощуванням стояків. Заміна вінців стін з колод і брусів. Прорізання та забивання прорізів у стінах з колод і брусів. Просочування дерев'яних конструкцій і деталей антисептичними та вогнезахисними сумішами із застосуванням компресорних установок. Виготовляння та складання рамних опор. Виготовляння, складання та ремонт прогонових споруд балкових мостів, ряжевих опор, шатрових опор льодорізів. Складання та встановлювання зрубів із колод. Виготовляння, укладання та встановлювання елементів конструкцій мостів-стояків, підкосів, ригелів, прогонів, підкісних подушок, поручнів і протипожежних площадок. Пересування, спускання на воду й установлювання зрубів у створ споруди. Виготовляння та складання дерев'яних копрів. Заготовляння та складання дерев'яних А- та П – подібних опор ліній зв'язку й електропередач. Опалубні роботи - улаштовування опалубки галерей, резервуарів, баків, бункерів, ригелів, високих опор мостів та шляхопроводів. Складання та встановлювання на місце кружал мостів прогоном до 50 м. Улаштовування багатогранної та криволінійної опалубки. Улаштовування опалубки колон змінного перерізу. Укрупнювальне складання опорних конструкцій відсмоктувальних і підвідних труб і спіральних камер. Установлювання та кріплення болтами та підпірними брусами щитів бокових поверхонь опалубки якорів. Виготовляння й укладання косяків у опалубку арочних мостів. Ремонт опалубних криволінійних, великопанельних щитів.