Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Слюсар будівельний 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи слюсарем будівельним 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: сортамент і марки інструментальних сталей; основні дані про сплави; способи слюсарного та термічного обробляння складних деталей із застосуванням механізованого інструменту; допуски та посадки під час обробляння та складання деталей; способи приганяння деталей за шаблонами та калібрами; правила і способи установлювання, розбирання, складання, ремонтування та регулювання машин і двигунів внутрішнього згоряння; способи закалювання, відпускання, відпалу інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує на будівельному майданчику складні слюсарні роботи з виготовляння та ремонту устаткування та пристроїв, ремонту механізмів, машин і двигунів.

Приклади робіт
Виготовляння складних шаблонів і розмічання деталей за кресленнями для всіх видів обробки. Гартування, відпалювання і відпускання деталей. Виготовляння складних пристроїв для будівельних і монтажних робіт. Виготовляння окремих деталей та вузлів для комплектування устаткування (ковші, засіки, бункери з тонколистового металу, постаменти, рами та площадки під циклони, вентилятори та калорифери, рухомі жалюзі, клапани). Складання одно- і двостулкових металевих дверей. Монтаж гідравлічних і електричних домкратів та ковзної опалубки. Обслуговування ковзної опалубки з механізованими домкратами у процесі бетонування. Відновлювання спрацьованих деталей. Наклепування гальмових колодок і гальмових стрічок тракторів, кранів і екскаваторів. Розбирання, ремонтування та складання тракторів, скреперів, бульдозерів, котків, бетоно- і розчинозмішувачів, бетоно- і розчинонасосів, блоків вантажопідйомністю більше 5 т, приводних лебідок, землесосних снарядів і установок продуктивністю переробки грунту до 300 м3/год, компресорів продуктивністю до 6 м3/хв, мотовозів, парових молотів, відцентрових насосів, вальців, прес-ножиць для різання листового металу товщиною до 13 мм.