Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з ремонту та обслуговування електричних підйомників 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи простих вузлів, механізмів, агрегатів, електричного устаткування та приладів електричних підйомників (ліфтів); основи електротехніки та технології металів; електромонтажні схеми з'єднань деталей та вузлів; сортамент матеріалів, що застосовуються; відомості про допуски, посадки, квалітети (класи точності), параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); основні властивості матеріалів, які обробляє; способи слюсарного оброблення деталей; призначення термічного оброблення та його вплив на зміну властивостей металів; способи захисту металу від корозії; склад тугоплавких та легкоплавких припоїв; режими змащування деталей та вузлів; властивості та марки проводів, кабелів, ізоляційних матеріалів; правила та способи виконання простих електрослюсарних та слюсарних робіт; види заклепувальних та зварювальних з'єднань, умови їх міцності; правила та способи виконання робіт із монтажу, розбирання, ремонту, складання, встановлення, налагоджування, регулювання та технічного обслуговування простих механізмів, агрегатів, двигунів, електричного устаткування; основні правила комплектації електричного устаткування; правила заземлення устаткування електричних підйомників (ліфтів); правила роботи з технічними кресленнями; основні вимоги щодо безпечної експлуатації електричних підйомників (ліфтів); призначення, будову ручного, механізованого, пневматичного, електричного слюсарного та електрослюсарного інструменту, простих контрольно-вимірювальних пристроїв та правила їх експлуатації; правила роботи з простими такелажними, монтажними засобами та пристроями; правила стропування, підіймання, переміщання вантажів; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості слюсарні та електрослюсарні роботи під час монтажу, демонтажу, ремонту, налагоджування та технічного обслуговування електричних підйомників (ліфтів).

Приклади робіт
Виконання простих електрослюсарних та слюсарних робіт під час ремонту, налагоджування та технічного обслуговування електричних підйомників (ліфтів). Виконання слюсарного обробляння деталей за 11 – 12 квалітетами (4-5 класами точності) із застосуванням ручного, механізованого, пневматичного, електричного слюсарного інструменту та пристроїв. Нарізання та обпилювання гайок і болтів. Виготовляння шайб, накладок та прокладок. Розмічання деталей за шаблонами. Різання металевих та пластмасових труб. Обробляння місць зварювання механізованим способом. Зачищання стиків напрямних. З'єднування простих деталей. Паяння деталей різними припоями. Змащування та антикорозійне обробляння деталей та вузлів. Виготовляння нескладних електричних конструкцій, що складаються з двох – трьох деталей. Встановлювання шинотримачів, клиць, запобіжників, розрахованих на напругу до 1 кВт, на електричних конструкціях у готові отвори, інвентарних настилів у ліфтовій шахті, кронштейнів для кріплення електричного та електромеханічного устаткування за готовою розміткою. Укрупнювальне складання шахтних дверей. Розбирання, ремонт, заміна, складання, монтаж та технічне обслуговування простих вузлів, механізмів, електричного устаткування. Розбирання, ремонт, складання та регулювання вузлів та механізмів середньої складності із заміною окремих деталей під керівництвом слюсаря більш високої кваліфікації. Заряджання та встановлювання вимикачів кнопкових постів, перемикачів, ввідних пристроїв, трансформаторів, світлових табло. Підключення клемних коробок у ліфтовій шахті. Установлювання монтажних лебідок і блоків. Стропування та переміщання електричного устаткування. Виявляння та усунення простих несправностей під час технічного обслуговування електричних підйомників (ліфтів).