Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Слюсар з виготовлення деталей та вузлів систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи слюсарем з виготовлення деталей та вузлів систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні властивості та способи обробляння листового та профільного металу, металопласту, вініпласту та поліетилену; типи кріплення повітропроводів і фасонних частин; деталі систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту, аспірації та їх призначення; розмічальні позначення; способи обробляння заготовок на кромкозагинальних верстатах, зик-машинах і фальцепрокатних верстатах; способи зварювання вініпласту та поліетилену; основи будови та правила експлуатації верстатів і механізмів для обробляння листового і профільного металів і металопласту, точкових машин для контактного зварювання; правила користування механізованим інструментом.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час виготовлення деталей систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації.

Приклади робіт
Улаштовування "вікон" у картинах, що заготовляються. Відбортовування торців елементів круглих повітропроводів на зик-машинах. Свердління отворів на приводних верстатах. Виготовляння прокладок для фланцевих з'єднань. Виготовляння рам жорсткості з металу. Виготовляння прямокутних фланців. Зварювання вініпластових і поліетиленових листів у вертикальному та горизонтальному положенні. Установлювання сітки та рухомих жалюзійних решіток. Пробивання отворів у фланцях. Прямолінійне різання листового металу, метало- і вініпласту на верстатах. Прокочування й осаджування фланцевих з'єднань на приводних верстатах.