Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Слюсар з виготовлення деталей та вузлів систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи слюсарем з виготовлення деталей та вузлів систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи розмічання та розкроювання простих деталей з металу, метало- та вініпласту; види з'єднань і кріплень повітропроводів і фасонних частин; деталювальні ескізи; прийоми виконання заклепувальних робіт; технологію виготовлення прямих ділянок повітропроводів з металу, метало- і вініпласту та поліетилену.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час виготовляння деталей і вузлів систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації.

Приклади робіт
Криволінійне різання листового металу, металопласту, поліетілену та вініпласту на приводних верстатах. Вальцювання циліндричних деталей з листового металу, металопласту, поліетилену та вініпласту на вальцях. Виготовляння прямих ділянок повітропроводів з металу, метало-, вініпласту та поліетилену, бандажів, рейок, движків, відбивачів, вихлопних ковпаків, дросель-клапанів і шумоглушників усіх типів. Виготовляння нерухомих жалюзійних решіток, круглих фланців і цапф, спірально-зварних і спірально-замкових повітропроводів. Установлювання фланців на повітропроводи та фасонні частини. Комплектування систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації. Виготовляння кронштейнів, опор планок і траверс для кріплення повітропроводів. Зварювання виробів середньої складності з вініпласту і поліетилену.